Blue Effect

Je mi velkou ctí uvést na našem festivalu jednu z předních kapel progresivního bigbítu u nás. Kapelu Blue effect není třeba dlouze představovat. Založil ji v r 1968 její dosavadní frontman a jeden z nejuznávanějších českých kytaristů Radim Hladík (ex Matadors). V kapele se během její éry vystřídala celá řada významných osobností naší hudební scény mj. Vladimír Mišík, Lešek Semelka, David Koller a další. V současné době se můžete po boku již zmiňovaného Radima Hladíka na zpěváka Honzu Křížka (ex Walk Choc Ice, Kollerband..), baskytaristu Wojttecha (ex T.H.C., Petr Reichert..) a bubeníka Václava Zimu /ex ETC., Krausberry aj.) Blue Effect má za sebou celou řadu hitů jako například: „ Čajovna, Golem, Něžná, I like The World“ a v neposlední řadě hitovka „Sluneční hrob“, kterou můžete zná také z filmu Pelíšky. Kapela je známá také svým nezaměnitelným způsobem živého vystupování a velkou dávkou progresivity takže se návštěvníci Křenovskýho bigbítu mají rozhodně na co těšit.

Myst – Led Zeppelin revival

Křenovské bigbít Vám také letos představí vynikající Brněnský revival hard rockové legendy 70. let – kapely Led Zeppelin. Kapelu můžete znát mimo jiné také z tradičních brněnských Večerů legend. Těšit se můžete na skvělou show a přesně zvládnuté skladby alá Led Zeppelin.

The Madmen

Po loňském úspěšném vystoupení se k nám opět vrátí brněnská rocková legenda The Madmen v čele s kytaristou Milošem Morávkem, se svým osvědčeným repertoárem založeným na slavných kapelách Uriah Heep, Deep Purple a Led Zeppelin.

K2(kádvě)

Festival zakončí, po loňském úspěchu The Apless opět dívčí kapela, s názvem K2(kádvě). Je to velmi talentovaná mladá formace z Hradce Králové, která svůj hudební styl označuje jako „živelný poprockpunk“. Holky aktuálně propagují své album: Czech it rockolution, které pokřtili Petr Bende a Petr Kolář. Mezi významné úspěchy této dívčí formace patří vítězství v soutěži rádia Beat – Naděje beatu, s písní „Why Do You Do That To Me“. K2 vystupují na domácích akcích (Rock for people, Masters of rock), ale také v Německu, Polsku a samozřejmě na Slovensku. Rovněž mají za sebou svůj první videoklip k písni GO, který můžete spatřit na TV ÓČKO. Při jejich vystoupení se můžete těšit mimo vlastní tvorby také na oblíbené převzaté písně od kapel jako jsou AC/DC, The Offspring, Nirvana, Lenny Kravitz, Deep Purple a jiné…

Hemi Head

Neotřelá rock – metalová kapela z Prahy, kombinující nekompromisní tvrdé podklady s obrovskou porcí melodiky a chytlavých refrénů. Koncertní vystoupení HEMI HEAD jsou, dle slov členů kapely, vždy plná energie a syrového kumštu. Kapela má za sebou několik studiových nahrávek a jedno EP s názvem „ Leave Them Behind“. Největším koncertním byla, krom festivalů, účast na turné po Maďarsku s kapelou Don Gatto (předskokan Pro-Pain na evropském turné).