ARAKAIN

Legendární Arakain, který na naší hudební scéně působí nepřetržitě 33 let, se aktuálně chystá na festivalovou sezónu. Kapela má za sebou velice úspěšné jarní turné a po měsíční přestávce se vydává křížem krážem Českou republikou. Fanoušci se můžou těšit na oblíbené a žádané songy z celé historie kapely. Samozřejmě zazní také songy z aktuálního CD Adrenalinum. Kapela je momentálně v plné tvůrčí síle a stále se vyvíjí , o čemž svědčí i aktivní autorské zapojení zpěváka Honzy Toužimského , které je patrné na novém CD. Připomeňme, že Arakain vydal přes 30 nosičů, odehrál tisíce vystoupení, je držitelem řady ocenění a každoročně vystupuje na největších festivalech u nás i v zahraničí.

Prague Conspiracy

Prague Conspiracy patří k předním klubovým kapelám. Jejich doménou jsou živá vystoupení, která charakterizuje energický projev a opravdu nadupaná show. Na svém kontě mají několik domácích i zahraničích tour a úspěchy na menších i velkých festivalech (Mighty Sounds, Trutnov, Sázavafest ad.). Hudebně staví Prague Conspiracy na ostrých kytarových riffech, chytlavých melodiích a úderném rytmu. Skvělá sexy zpěvačka Aneta svým zpěvem i vizáží odlehčuje tvrdý rock ovlivněný punkem a zpřístupňuje kapelu širokému publiku. Z jejich repertoáru je slyšet vliv Blondie, The Sounds, Clash, Rancid, ale i ACDC nebo Mötorhead. Své debutové album s názvem Renegades vydala kapela v dubnu 2013. Aby zachytili živelnost svých koncertů, nahráli většinu alba na živo. Hitové písně tak dostali nejen energetickou injekci, ale i punc opravdovosti a upřímnosti, se kterou Prague Conspiracy ostatně dělají vše na co sáhnou.

!Tip Bigbítu! – Soundtruck (Řecko)

Slunné řecko nepatří zrovna mezi světové bašty rockové muziky. Kapela SoundtrucK se to ale rozhodla změnit a svoje umění již předvedla například jako předkapela rockové legendy Lynyrd Skynyrd v Aténách. Díky inspiraci svými vzory – AC/DC, ZZ Top a Lynyrd Skynyrd zní jejich hudba jako moderní směs jižanského rocku a hard rocku. Kapele se podařilo natočit 2 řízná alba ve studiu legendárního George Marina, které ještě doplnili dvěma videoklipy. Soundtruck už se moc těší na vyhlášené české rockové fanoušky.

K2(kádvě)

Dívčí trio Ká dvě není třeba fanouškům Křenovskýho bigbítu příliš představovat. Jejich loňské noční vystoupení u nás zanechalo výborný dojem a mělo dobrý ohlas i u Vás fanoušků. Takže jen pro doplnění : holky vydaly nové, česky hrané album „Odejdeš“, které jim pokřtil Petr Janda a které aktuálně propagují na svém turné. Vydání alba doplnily holky také vydáním videoklipu k písni „Růžová“ který určitě stojí za shlédnutí.

The Fireballs

Repertoár této skvělé autentické kapely, která byla v roce 2012 uvedena do Síně slávy českého rock’n’rollu , tvoří songy z let 1950-1962. Jedná se o hity, které složili a hráli Bill Haley, Chuck Berry, Fats Domino, Jerry Lee Lewis, The Jodimars, Louis Jordan, The Treniers a další . Důraz The Fireballs klade zejména na autentický zvuk, swing, image a divokou pódiovou show. Na jevišti nechybí řada původních artefaktů z konce 50. let. The Fireballs můžete vidět na domácích i zahraničních festivalech, několikrát účinkovali v pořadech TV Nova i ČT a mají na svém kontě 2 alba.

Zylwar

Z dvojice místních kapel jako první představuji croseoverovou partu z nedalekých Blažovic. Kapela hraje, dle vlastních slov, kytarový crossover se špetkou podkreslujících samplů, české texty o radostech i strastech člověčí expedice na téhle planetě, o snech i kruté realitě. Klade důraz na emotivnost a energičnost při živých vystoupeních. Klukům se v roce 2014 podařilo nahrát album : „Jen tak si pískej“. Songy z tohoto alba Vám určitě rádi představí na letošním bigbítu.

Šemora Band

Letos si na bigbítu zahraje i Lokální kapela Šemora band. Součástí tohoto uskupení je vynikající křenovský zpěvák Leoš (Štóna) Spáčil který se představím našim fanoušků opět po třech letech. Tentokrát však s novými spoluhráči z kapely Šemora Band. Kapelu tvoří zkušení a vyzrálí muzikanti kteří nám rádi zahrají pár svých „oldies rockových“ songů.