Michal Prokop & Framus Five

Michal Prokop – letos hlavní hvězda našeho festivalu, je pro mnohé nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou kariéru, jež bývá spojována s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul zahájil už v době studií v 60. letech.. Hudební osobnost s širokým záběrem činností – skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky (1995), titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze (1967) nebo zpěvák roku časopisu Melodie (1988) a držitel několika platinových a zlatých desek a člen Beatové síně slávy Radia Beat (2007). Průřez diskografií: V roce 2014 se dočkala reedice kultovní deska „Kolej Yesterday“, klenot domácí hudební scény, čítající hity „Blues o spolykaných slovech“, „Bitva o Karlův most“ nebo „Kolej Yesterday“. V období 90. let až po zmíněný rok 2006 se Michal Prokop v největší míře věnoval dalším oblastem zájmů (Krásný ztráty, politika …) V roce 2006 vydal album „Poprvé a naposledy“, které bylo oceněno zlatou deskou. O rok později v roce 2007 získal stejné ocenění záznam koncertu z pražské Lucerny „Live 60“, uspořádaného k autorovým kulatým šedesátým narozeninám. V roce 2010 mu vyšlo další studiové album, jež neslo název „Sto roků na cestě“, které získalo dokonce platinové ocenění. Během své kariéry spolupracoval a spolupracuje se spoustou vynikajících hudebníků např. s : již zesnulým klávesistou Petrem Skoumalem, houslistou Janem Hrubým a básníkem Pavlem Šrutem nebo bluesovým kytaristou Lubošem Andrštem. Letos oslaví Michal Prokop krásné 70 narozeniny. Oslava proběhne v rámci festivalu Krásný ztráty Live 70, jenž se koná letos 12. a 13. srpna v kouzelném prostředí Amfiteátru v Lokti nad Ohří.

KERN – Brněnská legenda

Brněnská rock – metalová legenda, kterou není třeba našim fanouškům zdlouhavě představovat. Kapela pořád jede na plnej plyn tak si je přijďte užít, zavzpomínat si a zazpívat si spolu s kapelou Explozi a Blízko nás.

Lidopop

Lidopop – brněnská kapela hrající od roku 2007. Kytara – Mikeš ex Narvan, Helmutova Stříkačka, – Lubinho ex Maracana, Ultrazvuk, Basa – Kudla ex Ultrazvuk. Lidopop aktuálně jezdí především s deskou LIDOPOP 3 4 , kterou loni natočil ve studiu SONO a na níž klávesové party vytvořil a nahrál Roman Dragoun. Lidopop se jako host zúčastnil i narozeninové šňůry Romana Dragouna v různých městech společně s kapelami Progres 2, Futurum,T4 a His Angels. Hrajeme v průměru dva koncerty týdně. Kapela pracuje na dalším CD, které letos natočíme. Nový materiál je tvrdší, razantnější a zaznamenává skvělý ohlas.

ACDC BON SCOTT MEMORIAL BAND

Nedokážu vystihnout lepší popis kapely než uvádí její kytarista Pavel Andree… Aby vše fungovalo, tak jak má, bylo nutné skvěle zvládnout dva hlavní pilíře kapely, na kterých stojí celá její hudební show – zpěváka a sólového kytaristu. Neuvěřitelně věrohodný hlas zpěváka Mirka Matušů, dokonale zahrané sólové party zkušeného kytaristy Pavla Andree, obojí pak skvěle funguje s rytmickou sekcí to vše řadí skupinu AC/DC revival – Bon Scott memorial band mezi přední a nejvyhledávanější revivalové projekty u nás. Vystoupení trvá déle než 2 hodiny a hity Highway To Hell, T.N.T, Whole Lotta Rrosie, Touch To Much, Dirty Deeds Done Dirt Cheap, Let There Be Rock, Jack, Shot Down In Flames, Sin City a další vás téměř dokonale přenesou do 70.– tých let minulého století.

Bags – něco pro mladý-

Osmičlenná pop-rocková skupina ze Strakonic oživená dechovou sekcí a elektronikou v čele s krásnou zpěvačkou. Sází na energičnost, baví a oslovují publikum napříč všemi generacemi.Za 7 let existence mají za sebou 250 koncertů, vydání třech EP,dvou plnohodnotných CD, kdy poslední vyšlo právě letos. Bags mají i úspěchy v hudebních soutěžích, např. Žebřík (2. místo v objevu roku)Prorock (3. místo v kapelách od poroty, 1. místo od fanoušků a 1.místo s autorskou skladbou), Po úspěšném Bandzone showcase 2011, přehlídce pro 6 nejtalentovanějších kapel roku, začali také spolupracovat s hudebním serverem Bandzone.cz. Vystupují pravidelně nejen na velkých či menších hudebních festivalech, ale také i jako support větším kapelám jako jsou UDG, Mandrage nebo Vypsaná fixa.

Chaos in head

„CHAOS IN HEAD, kapelu která vzbudila zájem publika hned na prvním ročníku našeho bigbítu, založil na na přelomu let 1993/94 bubeník Kopec a za tu dobu má kapela na kontě 5 oficiálních CD a 7 videoklipů. Svůj styl označují jako „extreme hard pop“ nebo také crossover. V letošním roce skupina natočila 2 songy , kde představila svoji novou, čerstvě plnoletou frontmenku Markett, která dodala postarším zkušeným hudebníkům značnou dávku čerstvé energie. Obě nové nahrávky byly obrazově ztvárněny a videoklip ke skladbě „Kmen“ měl koncem března premiéru v pořadu Czech Blade na TV Rebel.“

Bad habit

Kdo má rad progress rock či metal neměl by vynechat brněnskou kapelu Bad habit, která bude celý náš letošní fesťák v 16.00 zahajovat. Na tuto kapelu, by´t ne tolik známou jako výše uvedené, se já osobně velice těším a chtěl bych i na ni pozvat všechny fajnšmekry a posluchače tvrdší progresivní muziky.