Tento hudební festival, který je zaměřen nejen na beatovou muziku, byl v založen v roce 2010. Beatová a rocková muzika má však v Křenovicích velkou tradici. Byly zde pořádány legendární festivaly pod názvem Křenshock a také samostatné koncerty a oblíbené Letní noci. Na tuto tradici se podařilo našem Bugbítu navázat a letos se koná jeho IX roční.

I když Bigbít nám zatím vyrůstá na žánrově pestřejším základě než jeho předchůdci, své hard rockové kořeny nezapře. Základní vizí tohoto festivalu je tedy oprášit rockovou kulturu v Křenovicích a okolí, a samozřejmě přinášet lidem zajímavé i trochu netypické hudební zážitky. Hlavním snem organizátorů je vytvořit z festivalu akci, která pevně zakotví v Křenovském přístavu kulturního života, akci která se bude pravidelně každý rok se zajímavým programem vracet a hlavně akci na kterou budou lidé rádi chodit.

Jak již bylo řečeno první ročník proběhl v roce 2010 konkrétně 26.6. v areálu Sokolského hřiště (fotbalové hřiště) V Křenovicích u Slavkova. Pod otevřeným Křenovickým nebem se nám, od té doby představily, kapely jako: Blue Effect, Michal Pavlíček trio, Hudba Praha, Zoči voči, Rybičky 48, Arakain, Kern a další. Základní formát akce, tj. zkušené a ostřílené kapely doplnit mladými nadějnými bandy, je směr kterým bychom se rádi ubírali i v budoucnosti.